..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Artykuły


Ruiny: Fragment dodatku do NS
Wydawnictwo Portal.
Poniższy fragment pochodzi z powstającego dodatku do Neuroshimy, Ruiny i został udostępniony dzięki uprzejmości Wydawnictwa Portal. Dziękujemy!

Neodżungla i SMART
GSP_Dibbler.
Niedawno popełniłem tekst omawiający kilka zagadnień z walk na neuroshimowym Froncie. Tekst się spodobał - na tyle, że zacząłem myśleć o podobnym artykule, ale odnoszącym się do Neodżungli i SMART-a. Podobnie jak tamten, są to moje przemyślenia i doświadczenia z prowadzenia przygód na zarośniętym przez dżunglę Old South.

Jak (jeszcze lepiej) grać w Neuroshimę?
Karczmarz.
Każdy, kto choć pobieżnie śledzi moją twórczość wie, iż wielkim fanem Neuroshimy jestem. Uwielbiam ten system z wielu powodów: za wszechstronność realiów, w których można odtworzyć niemal każdą konwencję, za sugestywność z jaką jest spisany podręcznik, dzięki czemu pomysły same zalewają wyobraźnię, za prostotę i pozytywny infantylizm, dzięki którym łatwo odnaleźć się w grze i nie trzeba dorabiać jej wyszukanych filozofii, za nastrój, za inspiracje, za lekkość, za szybkość, za dynamizm, za... raz... zaraz... Czy się czasem nie zagalopowałem z tymi trzema ostatnimi przymiotnikami?

Dragi
Szymon
"Może kupisz grama?" Pewnie często to słyszysz wędrując po ruinach. Ja sam nigdy nie brałem ani Tornada ani czegokolwiek innego. Wiesz, czemu? Bo to równia pochyła. Zaczynasz brać i kończysz dusząc się własnymi rzygami, tarzając się w kałuży moczu. Mój brat ćpał ostro, wiem jak to działa.

Jak wygląda Front?
GSP_Dibbler.
Słowo 'Front' większości ludzi kojarzy się z dwoma liniami okopów, zasieków, pól minowych i zrytym pociskami artyleryjskimi pasem ziemi niczyjej pomiędzy - na wzór Wielkiej Wojny. Ludziom grającym w NS kojarzy się z walką z Molochem, Posterunkiem, kohortami Mobsprzętu i Juggernautami rozjeżdżającymi budynki. Naturalnym jest, że grający w NS łączą te dwa pojęcia i wyobraźnia podpowiada coś w rodzaju pasu okopów i min z jednej strony, a bandą Mobów, która powyższe szturmuje, z drugiej strony.

Femoshima (.PDF)
Malkavianka.
Nie myśleliście chyba, że Neuroshima, to gra wyłącznie dla facetów? W ZSA ostało się sporo twardych babek, które mają swoją wizję życia. Jaką? Tego dowiecie się, jeśli przeczytacie ten dodatek.

Szamanizm
Meppo.
Przed wydaniem NS 1.5 Portal wielokrotnie mówił o tym, że w Neuroshimie nigdy nie pojawi się magia, w żadnej postaci. A mimo to w Gwiezdnym Piracie z grudnia 2004 ukazał się artykuł Marcina Blachy na temat profesji Szaman. Narratorem tekstu był właśnie przedstawiciel owej profesji, który prowadził monolog na temat codzienności życia Szamana.

S.E.T.
Michał Kubiak.
S.E.T. (Sprzęt, Ekwipunek, Towary) to coś dla miłośników szperania po ruinach i plecakach - generator gambli i znalezisk, na które można trafić podczas błąkania się po ZSA. Od zestawu śrubokrętów magnetycznych, szwedzką maszynerię s-c, przez lalki Barbie, po powieść p.t, "Miazmaty Luksusu" - S.E.T. zawiera wszystko. Wszystko!

Z pamiętnika... Młodego Medyka
Malkavianka.
Jadę przez tę cholerną pustynię już prawie tydzień. Nie wiem, czy się nie zgubiłem. Okolice wyglądają mi już na Nevadę. Nie mam pojęcia, jakim cudem nie minąłem żadnej większej osady. Kilka pomniejszych dzikich skupisk, ale nawet nie wiedzieli gdzie są. To męczące. No i benzyna powoli się kończy.

Z notatnika Szalonego Chemika III
Jarosław Michoński
Wędrowała do miasta tak jak ja. Spotkaliśmy się za dużą skałą dwa dni drogi stąd. Nie uwierzycie jak się zdziwiłem. Czemu do was mówię wy? Przecież jestem tutaj sam. Kompletnie sam. SAAAMMMM!

strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] | wszystkich artów: 57

sortuj według: tytułu | daty | popularno¶ci

© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.027482 sek. pg: