..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

San FranciscoNationbook San Francisco jest częścią projektu Ołów. Jest to planowana seria suplementów do świata Neuroshimy, nadająca mu zupełnie nowy koloryt - stąd też nazwa projektu, sugerująca uzupełnienie czterech podstawowych Kolorów o piąty, zupełnie nowy - Ołów.Dodatek San Francisco poświęcony jest znanemu i niegdyś malowniczemu, tytułowemu miastu Zachodniego Wybrzeża. Wzorowany na nationbookach wydawanych w ramach oficjalnej linii wydawniczej NS, zawiera wszystkie informacje, do jakich przyzwyczaiły nas publikacje Wydawnictwa Portal.

Losy miasta w czasie Zagłady będzie można poznać dzięki Księdze Dni Apokalipsy, której fragmenty porozsiewane są po całym dodatku. W odróżnieniu do innych dodatków "miejskich", pozwoli to na stopniowe zagłębienie się w historię San Francisco, bez przedzierania się przez rozdziały pełne suchych zapisów historycznych. Poniżej jeden z fragmentów ocalonych zapisków.

„Widzieliśmy piekło, które przesłoniło na kilka minut niebo. Piekło zagościło na krótki czas po drugiej stronie Zatoki. Niewyobrażalna jasność poraziła nasze oczy, a huk eksplozji odebrał nam słuch. Widok, który ukazał się w chwilę potem, gdy jasność zmalała – wzrastanie wielkiej chmury ognistego gniewu nad Zatoką – oglądaliśmy w absolutnej ciszy i skupieniu. Cała ulica, wszyscy, jak jeden mąż, zwróceni byli na wschód, a ich oczy z przerażeniem rejestrowały śmierć Richmond i Oakland, które na naszych oczach przestały istnieć. Niepojęta groza dotknęła nas, mimo, że byliśmy w bezpiecznej odległości. (…) Do rana po drugiej stronie Zatoki szalały straszliwe pożary. (…)”

Dalej mamy wszystko to, czego spodziewać się można po dobrym Nationbooku. Szybką wycieczkę przez przekrój społeczny miasta, które przecież przed Wojną było jednym, wielkim multikulturowym tyglem. Poznamy poszczególne grupy etniczne, rywalizujące ze sobą Rodziny, organizacje takie jak SFPD, Triady, lub Yakuzę. San Francisco wraz z jego mieszkańcami to jedno z najbardziej intrygujących, tłocznych i żywych miast Zasranych Stanów Ameryki.

San Francisco to także Dolina Krzemowa, wysokie technologie i cenne przedwojenne artefakty, ukryte przed przyjezdnymi, a spoczywające w rękach władców tego miasta. Miasto pełne jest sekretów, o czym można się przekonać próbując odnaleźć się w plątaninie uliczek postnuklearnego Chinatown, lub zagłębiając się pod powierzchnię ziemi, w głąb nieskończonych kanałów i tuneli Metra.

Jeżeli nie lubisz zaduchu podziemi, lub zgiełku miasta, rusz nad wodę - tej w San Francisco nie brak. Możesz wybrać się do portu i zobaczyć co słychać na pokładzie USS Enterprise, albo zobaczyć na własne oczy, co zostało ze słynnego Mostu Golden Gate. Czasem, kiedy nic nie będzie przesłaniało widoku na Zatokę, dostrzeżesz niedaleką wyspę i mury ponurego Alcatraz.

To tylko przedsmak atrakcji czekających przyjezdnych w San Fran. Działająca telewizja - SF TV, baza wojskowa Posterunku, słynne sklepy i targowiska, szansa na zdobycie wielkiej fortuny i niepowtarzalna atmosfera ludnego, pełnego zgiełku i różnych języków miasta, wsysa "turystów" jak bagna Everglades na Florydzie. Wpadaj z wizytą kiedy chcesz - uważaj tylko, żeby nie spotkać na swojej drodze Diabłów z Sacramento...


Tytuł: San Francisco
Autor: Rafał "Hologram" Trąbski
Okładka: n/d
Ilustracje: Rafał "Hologram" Trąbski
Data wydania: 2008


Zobacz też:
» Forum Projektu
» Wywiad z autorem San Francisco w zinie "Orbital Bez Cukru"
komentarz[9] |

Komentarze do "San Francisco"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.014215 sek. pg: