..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Karabin Szturmowy OC-14 'Groza'Nie narzekać – ruskie, znaczy dobre. A ten karabinek stał się przed wojną niemal legendą. Ja go sobie stawiam na półce obok takich zabawek jak F2000, OICW itp. – taka półeczka super-giwer. Brakuje tylko ‘Grozy’...

A to jest prawie nowiutka, wyciągnięta z kubańskich magazynów ‘Groza’. Dużo części? Owszem, zaraz do tego dojdę. Na początku może przesadziłem z OICW, nie bój się chłopie – elektroniki w tym nie masz. Czemu się więc podniecam, tak? Powiem tak: Specnaz zażyczył sobie gnata, którego każdy żołnierz będzie mógł skonfigurować na polu walki, jak tylko będzie mu się podobało...

Ta wygodna walizeczka zawiera w sobie całe mnóstwo części, dzięki którym możesz sobie w ciągu kilku, do kilkunastu, minut przerobić OC-14. Jak można ją przerobić? Oj, synu – trzymaj się mocno. Po pierwsze to w każdej walizeczce masz części pozwalające przerobić ‘Grozę’ na 9 mm, albo na 7.62 mm. Mniejsze kłopoty z amunicją – nie mów, że pogardzisz.

Parametry ogólne (dla wszystkich konfiguracji):

Kaliber: 9 mm, lub 7.62 mm
Pocisk: 9x39 SP-6, lub 7.62x39 M43
Szybkostrzelność: 2
Pojemność Magazynka: 20 (9 mm), lub 30 (7.62 mm, magazynki od AK-47)
Reguły Specjalne: Niezawodny

Obrażenia: Ciężkie
Punkty Przebicia: 2

Konfiguracja I
Podstawowa wersja to oczywiście zwykły karabinek. Krótka lufa, sieje pociskami aż miło, lekki, łatwy do opanowania, bo te ruskie dranie wreszcie dowiedziały się o czymś takim jak układ Bull-Pup. Wyszło świetnie. Oczywiście możesz dorzucić mu całą masę celowników – od tych zwykłych laserowych, po noktowizyjne, na latarkę taktyczną miejsce też się znajdzie. Jak przedkładasz tradycyjne metody walki nad strzelanie, to możesz nawet zamontować bagnet – standardowy od AK-47.

Reguły Specjalne: Brak
Wymagana Budowa: 11

Konfiguracja II
Następna wersja: karabin szturmowy. Dłuższa lufa i dodatkowe miejsce na łapsko pod tą lufą. Dłuższa lufa to oczywiście zwiększone zasięg i celność. Miód.

Reguły Specjalne: Celny, Zwiększony zasięg (progi w tabeli zasięgu zwiększyć o 30%)
Wymagana Budowa: 12

Konfiguracja III
Trzecia konfiguracja: wyciszony karabin szturmowy... Prawda, że miło? Jest po prostu niewiarygodnie cichutki. A wyciszyć w ten sposób karabin szturmowy to nie jest tylko dokręcenie tłumika, o nie. O tym już trzeba myśleć podczas konstruowania karabinu. I tutaj pomyśleli. Idealny przy poddźwiękowych pociskach SP6.

Reguły Specjalne: Wyciszony (dużo lepsze efekty przy pociskach SP-6), Celny
Wymagana Budowa 12

Konfiguracja IV
Czwarta i ostatnia wersja to po prostu karabin z podwieszonym granatnikiem 40 mm. Wprowadzili przydatne rozwiązanie: spust jest jeden dla karabinu i granatnika, posiada mały przełącznik ‘karabin-granatnik’.

Reguły Specjalne: Jednostrzałowy (granatnik), Celny
Wymagana Budowa: 13

No tak – to były cztery konfiguracje. Każda przydatna. Podstawowa (nr 1) jest przeznaczona na mniejsze odległości, do walk na ograniczonej przestrzeni, np. w pomieszczeniach. ‘Dwójka’ to typowy karabin szturmowy. Wyciszona konfiguracja – do mokrej roboty, gdzie nie można usłyszeć nawet pluśnięcia. A czwarta przyda się, jak wybierasz się na jakąś większą grupę przeciwników.

Wspominałem o różnej amunicji - masz, synku, dwie opcje: albo kulki z kałacha, albo poddźwiękowe SP-6. I ty już dobrze wiesz, których będziesz używał częściej, prawda? Nie dość, że SP-6 są drogie i ciężko je znaleźć, to na dobrą sprawę przydadzą ci się tylko w wersji wyciszonej. Wal więc z 7.62, a jak znajdziesz jakieś poddźwiękowe, to zostaw je sobie na jakąś specjalną, cichą robotę.

A jak skończą się naboje? Wtedy zawsze masz swój wierny bagnet... i z czego się śmiejesz? Ten kawałek ruskiej stali już nie raz mi dupę uratował. Mówię ci – taki ruski bagnet jest lepszy od psa...


GSP_Dibbler.
komentarz[24] |

Komentarze do "Karabin Szturmowy OC-14 'Groza'"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018063 sek. pg: