..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Eckhart Myers
Przybył z północy, przynajmniej sam tak twierdzi. Ci z naszych ludzi, którzy potwierdzają jego istnienie, twierdzą, że każe się nazywać Eckhart Myers.

Pierwsze wzmianki o jego istnieniu pojawiły się w okolicy wielkich jezior - po ich wschodniej stronie. Mówią, że przyszedł pieszo, jedynie ze swoją torbą. Widać było po nim znaki kilkudniowej wędrówki w trudnych warunkach. Pierwsi napotkali go drwale z północnych wyrębów - ich przywódca jest w tym momencie przesłuchiwany. Myers skorzystał z gościny drwali. Co najlepsze, nie dość, że oni go przyjęli, to jeszcze on im się za to odwdzięczył. Pomógł naprawić tartak, który stał odłogiem od czasu wojny. To było kilka miesięcy temu, a zaufani, których tam mamy, twierdzą, że działa na parę. Skąd na takim pustkowiu spec od silników parowych? Nie wiadomo do końca, nasi ludzie badają tę sprawę. Na razie doszli do wniosku, że jakby to niewiarygodnie nie brzmiało, prawdopodobnie przyszedł zza północnej granicy. Wzmianki o innych przybyszach z Klonowych Pustkowi niepotwierdzone.

Po opuszczeniu tartaku ślad się urywa. Ponownie odnajdujemy go trzy dni później, po drugiej stronie jezior, na północ od Detroit, w osadzie myśliwskiej. Jak zdołał w tak krótkim czasie dotrzeć tak daleko? Nasi zwiadowcy w tamtych rejonach wspominają o wzmożonej aktywności stad zmutowanych ptaków w tamtym okresie. Specjaliści badają tę sprawę.
W osadzie bierze udział w bójce. Przesłuchany właściciel lokalu, w którym zajście miało miejsce, twierdzi, że bronił kobiety, napastowanej przez miejscowych.

Następnego dnia znika i on, i kobieta. Myśliwi twierdzą, że tego samego dnia mieli wyjątkowo słabe łowy, jako że ptaki opuściły swe zwyczajowe żerowiska i odleciały w kierunku wschodnim.

Tutaj ślad po Eckharcie Myersie znowu się urywa.

W tym samym czasie przesłuchania zamieszanych w tę sprawę dały rezultaty - drwale twierdzą, jakoby tartak został naprawiony w ciągu trzech godzin i to bez pomocy narzędzi oraz części z zewnątrz.

Zadziwiająca sprawa ciągnie się dalej - kolejne wzmianki o pojawieniu się Myersa docierają z Federacji Appalachów, miesiąc temu. To nie do pojęcia, w jaki sposób zdołał przebyć tak długi dystans w tak krótkim czasie. Nasi uczeni łamią sobie głowy, podejrzewając jakiegoś rodzaju sprzęt latający. Jednak ta teoria spotyka się ze sprzeciwem ze strony sceptyków, którzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach nie można uruchomić sprzętu latającego, a na pewno takiego, który umożliwi przebycie w takim czasie takiego dystansu.

Sprawa przycichła, do czasu, kiedy władze FA wysłały swoich kurierów do komendy naszej policji, z listami gończymi, na których widniał wizerunek Eckharta Myersa. Okazało się, że pod pozorem przedstawienia się jako specjalista od kolei i transportu, zdobywszy zaufanie, podjął się pracy w usprawnianiu kolei FA - NY. Skończyło się tym, że ukradł ważne elementy konstrukcji nowobudowanej lokomotywy, zabił jednego z federacyjnych inżynierów i uciekł swojego rodzaju balonem, oddalając się w kierunku południowego zachodu.

Poszukiwania trwają.

***

Kim tak naprawdę jest Eckhart Myers? Zależy, na który moment jego historii patrzeć. Na samym początku był Kanadyjczykiem, ekspertem inżynierii, który został wysłany przez swoich przełożonych balonem na powietrzny zwiad. Po awarii sprzętu nad lasami przygranicznymi, daleko na północnym zachodzie, szukał pomocy - trafił na drwali, którym naprawił tartak. Tam też pozyskał części, które pozwoliły mu na kolejny start i lot na zachód. Epizod w osadzie myśliwskiej to przypadek - pomógł kobiecie w potrzebie i poleciał w dalszą wędrówkę, strasząc balonem ptaki. Kobietę wysadził w bezpiecznym miejscu w pobliżu Detroit, a sam udał się na południowy wschód, gdzie trafił do Federacji, omijając inne skupiska ludzkie. Dlaczego wybrał FA? Może dlatego, że dane wywiadu kanadyjskiego uznały, że jego wiedza da mu tam szansę przetrwania? Najprawdopodobniej. Tam jednak sprawy zaczęły się komplikować - po tym jak najął się do pracy na kolei, świetnie sobie radził. Na początku. Jednak potem zaczął budzić zawiść swojego poprzednika - Watta Moewiga. Ten, w akcie desperacji - po wyciągnięciu informacji na temat balonu - zabija Eckharta. Wtedy jednak zdaje sobie sprawę, że to kończy jego karierę jako inżyniera Federacji - wie, że Eckhart był od niego lepszy. Dlatego kradnie kluczowe elementy lokomotywy, którą się zajmował (najpierw on, potem Eckhart), pakuje je na balon i odlatuje, maskując wcześniej swoje przestępstwa. Leci do Teksasu lub Missisipi, aby tam przehandlować zdobyte techniczne cudeńka.


Informacje

Imię i nazwisko: Eckhart Myers
Pochodzenie: Nie twój zasrany interes
Profesja: Monter
Specjalizacja: Technik
Cechy: Polegam tylko na sobie (ale w odniesieniu do maszyn, nad którymi pracuje), Kłopotliwy nadmiar


Budowa 11
Kondycja 2
Wspinaczka 3

Zręczność 13
Zwinne dłonie 2
Otwieranie zamków 3
Pistolet 3
Karabin 4
Pilotowanie balonu 8

Spryt 16
Mechanika 8
Elektronika 2
Komputery 2
Geografia 4
Fizyka 3

Charakter 12
Morale 3

Percepcja 12
Wyczucie kierunku 5
Nasłuchiwanie 2
Wypatrywanie 4
Czujność 3
Maskowanie 3


Sztuczki:
Nauczyciel, Prowizorka, Rzut Oka

Reputacja:
Północne Stany: 5
Federacja: 8 (zła)

Wyposażenie:
Możesz go wyposażyć w zależności od momentu, w którym go wprowadziłeś do przygody, ale bezpiecznie można założyć, że ma przy sobie racje żywnościowe, broń krótką (Colt M1911?), karabin (może SU-16?), narzędzia mechanika, kilka niezbędnych części, które zawsze przy sobie nosi. Na pewno ma przy sobie starą mapę Quebek, która ma dla niego wartość sentymentalną.


Cyrus.
komentarz[1] |

Komentarze do "Przybysz z Północy"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018091 sek. pg: