..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Grajek


Maybe you'll think of me when you are all alone
Maybe the one who is waiting for you
Will prove untrue, then what will you do?*Grajek to ktoś, kto umila czas wolny. I nie jest to żaden żigolo, czy coś. Koleś po prostu umie grać na gitarze lub flecie. Coś ty kurwa taki zboczony?! Flet to taki kawał drewna czy żelaza, który odpowiednio przygotowany… Pytasz, skąd to wszystko wiem? Bo sam jestem Grajkiem.

By zostać Grajkiem, trzeba kilku rzeczy. Pierwsza to instrument. Dobra, przemilczę to. Druga sprawa jest taka, że trzeba umieć na nim grać. A na to trzeba czasu. I chęci. Masz szczęście jeśli znajdziesz jakiś poradnik dla początkujących muzyków. Ja taki znalazłem - o, tu jest. Wiem, że nie ma kilku… No, może kilkunastu. Ale i tak sporo się z niego nauczyłem. Co? Nie umiesz czytać? Co?! Chcesz, żebym cię nauczył grać? Dlaczego? Bo baby na to lecą?! Jak śmiesz… No, w sumie masz rację, he he. Osobiście nie narzekam na brak towarzystwa płci pięknej. I niestety kilku siniaków. Pytasz, skąd są? Ano, taka głupia sprawa. Ballada pod złym oknem.

A teraz coś jeszcze lepszego. Wiesz, ile dobry Grajek może zarobić? Nie, więcej, Więcej. Więcej! No, może teraz przesadziłeś. Ale to i tak sporo, nie? Tylko trzeba dobrze trafić. Jeśli będziesz grał w jakimś Wypizdówku to możesz co najwyżej zarobić, w najlepszym przypadku, kilka słów uznania czy darmowe piwo. A w najgorszym wypadku? Możesz zarobić pustą (albo czasami i nie…) butelką po piwie. Ale takie Vegas na przykład. Dobrzy Grajkowie są na wagę benzyny i to najlepszej jakości!

Dobra, starczy tego. Jesteś pewien, że nadal chcesz być Grajkiem? Ok, więc zaczynajmy. Weź i otwórz podręcznik na tej stronie pobrudzonej olejem. To jest „Do”, a to „Re”, „Mi”…

Cechy:

Z wielu pieców się jadło chleb...
Jeździsz od wioski do wioski, od miasta do miasta. Wielu cię zna, wielu szanuje. Stworzyłeś już sobie niezłą sławę. Zaczynasz z 1 Punktem Sławy. Nieźle, nie?

Specjalista
Wybierz rodzaj instrumentów (np. strunowe szarpane, strunowe smyczkowe, lub perkusyjne). Umiejętność grania na nich masz na 4. Z instrumentami z tej grupy potrafisz się obchodzić tak, że z miejsca widać, iż jesteś profesjonalistą. Choćby największy syf to był, dodaje ci punktów reputacji. Największy szmelc +1, poniżej średniej +2, przeciętny +3, wykoksane 4 albo i więcej (oprócz normalnie przypisanych).

Fajny gościu
Dzięki atrakcyjnej, szerokiej wiedzy i umiejętnościom w dziedzinie muzyki, włącznie z muzyką przedwojenną, w oparciu o wrodzoną zdolność do wrażliwego, artystycznego postrzegania każdego człowieka indywidualnie i widzenia go na wskroś, o wiele łatwiej nawiązujesz kontakty. Jeśli wiesz, jaką muzykę, jakiego artystę lub jaki instrument lubi bądź nie lubi wybrana osoba, możesz uzyskać jej akceptację nawet, jeśli jest to obcy człowiek, choćby i ktoś wysoko postawiony lub najlepsza dupa w mieście.

Przez najbliższe chwile od rozpoczęcia tematu muzyki będzie ci łatwiej coś załatwić – testy Charakteru z suwakiem. W przypadku niepowodzenia nie objawiają się negatywne skutki – wykręcasz się jedynie rozmową o muzyce. Ponadto wszelkie testy związane z wiedzą o twórcach, gatunkach i instrumentach muzycznych mogą być dla ciebie co najwyżej trudne.

(*The Ink Spots, "Maybe")


(Ilustrowała Krfa)
Partavis.
komentarz[26] |

Komentarze do "Grajek"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016685 sek. pg: