..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

AKS74U & AK102/104/105- Matko boska, nie strzelaj, to jest zamknięte pomieszczenie!
- Tylko dopóki nie pociągnę za spust.


Wiesz, powiem ci taką jedną rzecz. Jak wygląda dzisiejsza broń, każdy wie. Poobijana, często przerdzewiała, z wygiętą lufą i tym podobnymi gadżetami. Tak więc w 90 procentach wypadków frajerzy zachwycający się jaki to ich M16 czy tam FAL jest wspaniale celny, idą bardzo szybko do piachu, bo w pierwszym lepszym starciu wystrzelają całą amunicję w niebo, a potem ktoś podejdzie i odstrzeli im łeb. Dzisiaj walka toczy się na niewielkich dystansach z tego prostego powodu, że na więcej niż sto metrów jest już trudno trafić, a nikt nie będzie marnował drogich naboi na niepewny strzał. Dlatego najlepsza dzisiaj jest broń, która przed wojną została skonstruowana właśnie do walki na małe odległości.

Jeśli kiedyś podczas walki usłyszysz z czyichś ust "Te, patrz, ale śmieszny Kałach!", to lepiej posadź swoje dupsko za jakąś naprawdę solidną osłoną, bo facet tymi słowami właśnie spisał swój nekrolog, a wstępne przygotowania do pogrzebu zostaną podjęte w najbliższych sekundach. Tego Kałacha wyprodukowali Ruscy kiedy chcieli mieć u siebie odpowiednik M4. W tym celu dodali składaną kolbę, skrócili lufę, przystosowali przyrządy celownicze do małych odległości i odjęli trochę wagi. No i wyszło im takie UZI. Może nie jest celne, może nie jest ładne, ale za to jak odpalisz, to w chwilę potem pole bitwy ogarnie cisza. Grobowa. Dobra rada - jeśli widzisz jak gdzieś niedaleko ciebie przetruchtał facet z pokracznym Kałachem, to weź dupę w troki i spieprzaj. Nie żartuję. To znak, że za chwilę w tym miejscu rozpęta się istne pandemonium. Innym znakiem jest bardzo charakterystyczny dźwięk - wysoki i syczący. Tu również radzę się migiem wynosić, albo wybudować sobie szybko solidny schron.

Dlaczego tak cię straszę? Widzisz, to jest dzieciak, którego tatusiem jest pistolet maszynowy, a mamusią karabin szturmowy. Małe, szybkostrzelne i rozpyla pociski jak kaem. A te pociski to ciągle amunicja karabinowa. Przy nim nie ma w powietrzu 9 mm czy tam 5.7 mm. Nie ma "Ała! Pieprzyć, dam jakoś radę". Jest za to "O Kuhhhhrrrrwww...". I tak to już jest z tą bronią, że ewentualny cel dostaje w klatę kilka "o kuhrw" na raz.

Jeszcze jedna sprawa dotycząca amunicji. AKSU to nie jest spluwa do walki w małych, zamkniętych pomieszczeniach. Dlaczego? Słuchaj, historia autentyczna. Siedzę z dwoma kumplami w zdezelowanym ośrodku badawczym gdzieś na południu. Pełny luz, rżniemy w karty, bimber na stole. Przez to nie usłyszeliśmy faceta, kiedy podchodził. Psychol wywalił kopem drzwi z zawiasów i wpadł do środka. Uskoczyliśmy za stalowe biurko, a tamten w ułamek sekundy później zaczął pruć z AKSU, którego miał w łapach. Rykoszety jęczą, stolik zamienił się w drzazgi, kawałki tynku fruwają dookoła, okno za nami przestało istnieć, a na naszym biurku zaczynały się powoli pojawiać niepokojące wgłębienia. Myślałem, że już po nas, aż tu nagle słychać tylko "ała!" i cisza. Kiedy wychyliłem łeb zza biurka okazało się, że facet dostał swoim własnym rykoszetem w bebechy i pozwijał się na podłodze. Właśnie dlatego nie wal z tej broni w budynkach - sam się załatwisz, bo amunicja jest za silna. AKSU jest jak mustang, lubi duże przestrzenie.

Jako że była to broń przeznaczona dla elitarnych formacji, można do niego dołączyć kilka fajnych rzeczy. Tłumik, celowniki podczerwone, noktowizyjne i optyczne. Co do tych ostatnich, to moim zdaniem nie opłaca się montować czegoś lepszego niż PSO-1, bo patrząc na efektywny zasięg tej giwery, zbliżenie większe niż 3x na nic ci się nie przyda. Poza optyką i tłumikiem - granatniki podwieszane 40 mm GP-30 i GP-25, które potrafią strzelać nawet granatami naszej produkcji. Co ciekawe - nasze granatniki nie wystrzelą ruskim granatem. Sprytne, co? Jest jeszcze jeden granatnik, zwie się BS-1 "Tishina", po naszemu "Cisza". Jak sama nazwa wskazuje, jest to granatnik z tłumikiem. Co? Daj spokój, to nie znaczy, że granaty wybuchają po cichu; chodzi o to, że nie słychać samego wystrzału. Niestety, to cacko używa 30 mm granatów, które są cholernie trudne do znalezienia w naszych kochanych Stanach. A o bagnecie zapomnij, nie ma go gdzie wsadzić. Możesz sobie ewentualnie sznurkiem przywiązać.

Coś jeszcze? Pewnie. AKSU jest skonstruowany w ten sposób, byś mógł strzelić szybciej od pana, który trzyma w łapie cięższy karabin szturmowy. Wiesz, pusta kolba, miękki spust i tym podobne. Dalej - zostawia naprawdę paskudne rany. Dzieje się tak z powodu szerokiego gwintowania lufy, przez co rotacja pocisku nie jest tak duża jak w zwykłym 47. Taki słabo wirujący pocisk po wbiciu się w twoje flaki zaczyna paskudnie koziołkować i zmieniać tor lotu. Możesz dostać w udo, a pocisk wychodząc wybije ci zęby, kiepska sprawa. Poza tym to jest ruska broń. Konkretnie - ruski Kałach, więc nie-ma-prawa się zaciąć, nawet jeśli dziennie przepychasz nim kibel.

I w ramach wisienki na szczycie tortu - pod koniec XX wieku Ruscy zaczęli produkować unowocześnione Kałasznikowy na eksport. Powstała tak zwana seria AK-100, karabiny szturmowe używające wszystkich rodzajów najpopularniejszej amunicji. Nas interesują modele 102, 104 i 105. To nic innego jak nowocześniejsze kopie AKSU. AK-102 jest u nas spośród tych trzech najpopularniejszy, bo używa naszych rodzimych 5.56x45 mm NATO. Drugi jest AK-104, który wali starymi, sprawdzonymi 7.62x39 mm WP. I powiem ci jedno, gdyby facet, który wtedy wpadł do pokoju, w którym rżnęliśmy w karty miał właśnie AK-104, to pewnie wystrzeliłby nas przez ścianę razem z tym cholernym biurkiem. Ten nabój to nie jest byle co i seria z tej wersji rozbabra po ścianach nawet faceta w ciężkiej kamizelce. Za to, żeby nie było zbyt różowo, kopie mocniej niż zwykły AKSU i trudno go utrzymać w miejscu przy ogniu ciągłym. I na końcu plasuje się AK-105 - wali tymi samymi nabojami co pierwowzór.


AKSU & AK-105:

Kaliber: 5.45 mm
Nabój: 5.45x39 mm
Szybkostrzelność: 2
Pojemność Magazynka: 30
Reguły Specjalne: Tabela zasięgu dla pistoletów maszynowych, Niezawodny (20), Ze względu na konstrukcję broni, przy rzucie na Inicjatywę możesz odjąć 1 od wyniku na jednej z kostek

Obrażenia: Ciężkie
Punkty Przebicia: 1

Wymagana budowa: 11

Dostępność: 10%
Cena: 75 g


AK-102:

Kaliber: 5.56 mm
Nabój: 5.56x45 mm NATO
Szybkostrzelność: 2
Pojemność Magazynka: 30
Reguły Specjalne: Tabela zasięgu dla pistoletów maszynowych, Niezawodny (20), Ze względu na konstrukcję broni, przy rzucie na Inicjatywę możesz odjąć 1 od wyniku na jednej z kostek

Obrażenia: Ciężkie
Punkty Przebicia: 1

Wymagana budowa: 11

Dostępność: 10%
Cena: 85


AK-104:

Kaliber: 7.62 mm
Nabój: 7.62x39 mm WP
Szybkostrzelność: 2
Pojemność Magazynka: 30
Reguły Specjalne: Tabela zasięgu dla pistoletów maszynowych, Niezawodny (20), Ze względu na konstrukcję broni, przy rzucie na Inicjatywę możesz odjąć 1 od wyniku na jednej z kostek, Niecelny ogień ciągły (+10%)

Obrażenia: Ciężkie
Punkty Przebicia: 2

Wymagana budowa: 12

Dostępność: 5%
Cena: 80 g


Akcesoria i amunicja:
Nazwa - Dostępność/Cena:


5.45x39 mm - 25%/2 g
Granat 30 mm - 5%/50 g
PSO-1 - 10%/45g (celownik opt.)
Celownik noktowizyjny IR - 5%/70 g (likwiduje kary za kiepskie oświetlenie)
GP-25/30 - 5%/85 g (granatnik)
BS-1 - 5%/95 g (wytłumiony granatnik)

Pobierz kartę do Arsenału Gracza.


Khaer.
komentarz[25] |

Komentarze do "Karabin AKS74U & AK102/104/105"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018084 sek. pg: