..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Broń Cywilna (SUB2k, AR7, USC, SL8)
W sumie, to w kwestii posiadania broni, od czasów przedwojennych w USA niewiele się zmieniło. Kiedyś można było mieć broń, jak się było pełnoletnim, teraz już wsio ryba - i tak nikt na to nie zwraca uwagi. Jak możesz strzelać i zabijać, to znaczy, że jesteś ‘letni’. No i dzisiaj nie ma już rządowych ograniczeń ‘no-full-auto’, brak sankcji dotyczących kalibru i wagi pocisku. Jednak w gruncie rzeczy niewiele się zmieniło - przed wojną broń mieli prawie wszyscy, teraz też.

Większość z tych co ją posiada, nie ma jednak karabinów wojskowych - te jest stosunkowo trudno zdobyć. Za to rynek amerykański przed wojną nasycony był bronią, tzw. cywilną. Czyli karabinami na użytek zwykłych obywateli. I po wojnie zostało ich dużo więcej, aniżeli liniowych odpowiedników w rodzaju M16/M4. Karabiny cywilne ustępują swoim wojskowym braciom w zasięgu, sile obalającej (ale nie każdy model), za to są bardziej kompaktowe (większość jest składana), nie są zbyt wybredne jeśli chodzi o amunicję, nie mają skomplikowanej konstrukcji, są łatwe w naprawie. A zastrzelą gangera tak samo dobrze jak M16.


HK SL8
Tutaj mamy teutońską propozycję na karabinek cywilny - zaprojektowany przez panów z firmy H&K na bazie ich własnego, znakomitego karabinu G36. Różnica sprowadza się do braku możliwości prowadzenia ognia ciągłego i innego (jak dla mnie ładniejszego) wyglądu.

Karabinek był zresztą wykorzystywany nie tylko przez cywilów (ci używali go jako broni myśliwskiej lub ‘rekreacyjnej’ - strzelanie do puszek na świeżym powietrzu było dość popularne w pewnych kręgach), ale także przez służby rządowe w ćwiczeniach.

Jest komfortowy podczas strzelania, celny, pluje standardową amunicją natowską - 5.56 mm, tak samo jak G36, pasują do niego magazynki 10- i 30-nabojowe od tego karabinku, a po łatwym przekonstruowaniu gniazda, można stosować magazynki z M4/M16 oraz innych karabinków (chłopcy z H&K zatroszczyli się o to już podczas prac projektowych). No i oczywiście - to Heckler und Koch, marka sama w sobie. Jak oni robią broń, to musi być dobra.

W przeciwieństwie do większości cywilnych karabinów, SL-8 (tak jak AR18), nie różni się wcale balistyką, prędkością wylotową pocisku, siłą obalającą od G36 - pełnoetatowego karabinu szturmowego. Niestety nie jest też składany. No, ale cóż - to karabinek ‘prawie’ jak wojskowy, nie ma tylko opcji ognia ciągłego. Biorąc pod uwagę, że i tak prawie zawsze strzela się ogniem pojedynczym, nie robi to większej różnicy.

HK SL-8

Kaliber: 5.56 mm
Pocisk: 5.56x45
Pojemność Magazynka: 10 lub 30 (po przerobieniu pasują magazynki od M16/M4)
Reguły Specjalne: Niezawodny, Dobra amunicja, Celny

Obrażenia: Ciężkie
Punkty Przebicia: 1

Wymagana Budowa: 13
Cena: 80 g
Dostępność: Mała

Pobierz kartę do Arsenału Gracza.HK USC
Następna teutońska propozycja, tym razem pomyślana specjalnie na rynek amerykański. Tak jak powyższe SL8 podobne było do G36, tak samo USC jest podobne do słynnego UMP45 - ulepszonej wersji MP5.

Ci pocieszni Niemcy na przełomie XX i XXI wieku odgrzali swoje wojskowe gnaty i stwierdzili, że można je przerobić dla szaraczków-obywateli. Doszli też do słusznego wniosku, że z tego będzie kasa. SL8 był gnatem pomyślanym do strzelania sportowego i rekreacyjnego oraz do polowań. Do czego jest więc USC?

Przyjrzyj się nabojowi. Dlaczego UMP zaprojektowano tak, by strzelał z pocisku .45 ACP, a nie z bardziej popularnych na świecie parabelek 9mm? Ponieważ UMP miał być (i został) bronią dla jednostek antyterrorystycznych, specjalnych, policyjnych, itd. Tam było ważne to, żeby koleś, któremu sprzedasz kulkę padł i na ziemi już został, bez żadnych niespodzianek. Krócej: większą moc obalającą mają

pestki .45 ACP - w ZSA tak często spotykane jak 9mm.
Wniosek sam się nasuwa: USC został stworzony jako broń do obrony własnej, albo raczej do obrony swoich czterech ścian. Inżynierowie wykorzystali właściwie cały mechanizm UMP, pozbawiając go tylko możliwości prowadzenia ognia ciągłego (te rządowe ograniczenia...), ale dołożyli mu zgrabną i wygodną stałą kolbę oraz... dłuższą lufę. Prawda, że to cieszy?

USC dalej jest małe i fajne, może nie postrzelasz sobie serią, ale za to dzięki dłuższej lufie będziesz walił celniej i dalej. USC przyjęło się na rynku amerykańskim przed wojną, a teraz na popularności nic nie utraciło. Idealna broń typu ‘self-defense’, w dodatku możesz do niej spokojnie montować kolimatory i celowniki laserowe. Konwersja świetnego pistoletu maszynowego na karabinek cywilny powinna zawieść, ale jednak - wyszło bardzo dobrze.

HK USC

Kaliber: 11.43 mm
Pocisk: .45 ACP
Pojemność Magazynka: 10 lub 30
Reguły Specjalne: Niezawodny, Dobra amunicja, Celny, Duży zasięg (tabela dla karabinków szturmowych).

Obrażenia: Lekkie
Punkty Przebicia: 1

Wymagana Budowa: 10
Cena: 85 g
Dostępność: Mała

Pobierz kartę do Arsenału Gracza.Armalite, AR7 Explorer

Tym razem już nasza rodzima, amerykańska propozycja na cywilny karabinek - do obrony domu, samochodu, lub własnego dupska. Do polowań na mniejsze zwierzątka, lub radosnego strzelania na świeżym powietrzu. Małe, wygodne, składane, mieści się w plecaku, lub w jednej z tych większych torebek płci pięknej. Innymi słowy - odpowiada amerykańskiemu stylowi życia sprzed wojny. Teraz już nieco mniej przydatny, ale zawsze to jakaś broń... AR7 Explorer.

Małe, prawda? A popatrz: odłączam zespół lufy, zamka i magazynek, mam gnata w czterech częściach. Teraz zdejmuję tę gumowaną stopkę kolby i wkładam do wyciętych miejsc wszystkie części, stopka na miejsce i już gnat jest złożony. Nie powiem, patent fajny, broń da się przenosić bardzo komfortowo na dnie plecaczka. Niestety, przyszło za to zapłacić w innych miejscach - pocisk to jedynie .22 LR. Fakt: popularny, łatwy w produkcji, ale skuteczny raczej tylko przeciwko niezbyt dużym zwierzętom i dzieciom. Przyda się na Croats, zmutowane kundle i świstaki, ale na nic większego.

Lufa jest dłuższa od pistoletowej, powiedzmy, że odpowiada takiemu mniejszemu karabinkowi myśliwskiemu. Pocisk nie leci daleko, ale za to celnie.

Dobra, jakie ta broń ma zalety? No, większy zasięg od pistoletu, popularną amunicję, można ją złożyć i łatwo przenosić. No cóż, jak jesteś drobną, malutką kobietką, to jeden z niewielu egzemplarzy broni długiej jakiej możesz spokojnie używać. Aha - łatwo naprawić, łatwo wyczyścić. Jednakże, jeśli chcesz mieć broń, a nie mocniejszą wiatrówkę, to weź coś innego...

AR7 Explorer

Kaliber: 5.6 mm
Pocisk: .22 LR
Pojemność Magazynka: 8, 10, 15 lub 25
Reguły Specjalne: Zasięg dla pistoletów maszynowych, Niezawodny, Celny, Poręczny (po złożeniu)

Obrażenia: Lekkie
Punkty Przebicia: 0

Wymagana Budowa: Brak
Cena: 45 g
Dostępność: Przeciętna

Pobierz kartę do Arsenału Gracza.KelTec SUB 2000

Pamiętasz SU16? SUB2000 zrobiła ta sama firma - specjalnie dla spasionych, amerykańskich hamburgero-żerców, co by mogli postrzelać do drzew albo pewnych panów, którzy usiłowaliby buchnąć im pralkę.

W przeciwieństwie do Explorera, nie strzela już liliputami .22, ale starymi dobrymi 9mm albo .40 S&W. Tak więc z dostępnością amunicji też nie ma problemu, a siła większa. W dodatku jest niewiele cięższy od AR7, także składany i bardzo wygodny. Ma też mały odrzut, więc dla drobnych pań też będzie jak znalazł. Sądzę, że nie byłoby problemów z upchnięciem go w torebce.

Co jeszcze bardzo cieszy w nim użytkownika? Gniazdo pasuje do magazynków od Glocka 17 i 19, Beretty 92 i 96, Siga P226 oraz S&W 59 / 659 / 5906. Prawda, że miło? Od biedy możesz mieć jednego maga do dwóch broni, hehe. Nie powiem, żeby to było praktyczne, ale czasem magazynek może się zgubić. Łatwo go zastąpić.

Ponadto SUB spełnia podstawowe wymagania dla broni swojej klasy - komfortowy w użyciu, łatwy w czyszczeniu i w naprawie oraz niezawodny. Moja żona go bardzo polubiła...

KelTec SUB 2000

Kaliber: 9 lub 10.16 mm
Pocisk: 9x19 Luger/Para lub .40 SW
Pojemność Magazynka: Różnie...
Reguły Specjalne: Zasięg dla karabinków szturmowych, Niezawodny, Celny, Poręczny (po złożeniu)

Obrażenia: Lekkie
Punkty Przebicia: 1

Wymagana Budowa: Brak
Cena: 55 g
Dostępność: Przeciętna

Pobierz kartę do Arsenału Gracza.


GSP_Dibbler.
komentarz[30] |

Komentarze do "Broń Cywilna (SUB2k, AR7, USC, SL8)"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.021034 sek. pg: