..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Steyr AUGOd autora: W podstawce 1.0 Steyr był i nie wiem kto pozwolił takiej fajnej broni wylecieć w wersji 1,5. Właściwie nawet tego faktu nie przyuważyłem, założyłem po prostu, że Steyr nie mógł wylecieć. A tu mi Ezzu wyjeżdża, że nie mamy Steyra w Zbrojowni. Nie ma bata - Zbrojownia bez Steyra, to dupa nie Zbrojownia. Dlatego napiszę tego Steyra i będzie lepszy niż w świętej pamięci podstawce 1.0!

Nie wiem czemu, ale jeśli ktoś mówi o broni z układem bullpup, we łbie zawsze pojawia mi się Steyr. I w sumie nic dziwnego, bo przed Zagładą był to karabin w układzie bullpup, który zrobił największą światową karierę - kupowała go Austria (bo rodzimy produkt), Australia, Nowa Zelandia, Oman i nawet niektóre organizacje ze Stanów (jak np. US Coast Guard). Popularność przyniosły mu też filmy, w których był bronią ‘z przyszłości’.

Historia Steyra zaczyna się w końcu lat 60-tych XX wieku. Armia Austriacka potrzebowała następcy dla starzejącego się FN FAL. Firma Steyr-Daimler-Puch, a właściwie trzech panów z tej firmy (cały projekt powstał właściwie tylko dzięki nim), zaproponowała dość odważną konstrukcję. Przede wszystkim: z układem bullpup, o dość futurystycznym wyglądzie, o łożu z polimerów. Jak można się łatwo domyślić - niektóry oficerowie z dowództwa od pierwszego wejrzenie poczuli antypatię. Mylili się, bardzo się mylili. Już pierwsze testy wykazały, że AUG to konstrukcja ze wszech miar udana i perspektywiczna.

Steyr AUG (Armee Universal Gewehr - Uniwersalny Karabin Armii) jest stosunkowo lekki i niezawodny. Wygodnie prowadzi się z niego ogień, dzięki dobrze rozłożonemu ciężarowi. Ogień ten jest też celny, ze względu na długą lufę - kiedy pocisk leci przez ponad półmetrowy tunel, to nabiera precyzji. Dzięki układowi bullpup długość całkowita karabinu wynosi jedynie 80 cm (przy standardowej lufie)! Przy tym odrzut jest mniejszy niż w karabinach o klasycznym układzie. Pomyśl też, że strzela standardowymi kulkami 5.56 - a takie łatwo u nas znaleźć.

AUG jest świetny, to wiemy, ale jak już wspominałem, został uznany za perspektywiczny. Co to znaczy? To znaczy, że łatwo go można przerabiać, upraszczając.

Podstawowa wersja to AUG A1 - ze standardowo montowaną lunetką o powiększeniu 1.5x (nie ma mechanicznych przyrządów celowniczych). Wersja AUG A2 na dobrą sprawę różni się tylko zastąpieniem lunetki, szyną typu Picatinny. Jednak na początku XXI wieku firma Steyr-Mannlicher (zdążyli zmienić nazwę...) opracowała AUG A3. I naprawdę pokazali co to znaczy ‘perspektywiczny’.

Przede wszystkim - wymienne lufy i granatnik podwieszany. Na dokładkę cztery szyny Picatinny - jedna przez całą długość broni i trzy mniejsze: po obu stronach wylotu lufy i pod nim. Luf masz cztery rodzaje: 350 mm (na SMG), 407 mm (na krótki karabinek), 508 mm (standardowa), 621 mm (zintegrowany dwójnóg, dla wersji czyniącej ze Steyra LKM) oraz 621 mm (bez dwójnogu i nieco innej konstrukcji - robiącej z AUG-a karabin precyzyjny).

I co? Kopara opada, nie? No, to już wiesz dokładnie co to znaczy ‘perspektywiczny’. To znaczy - być jak Steyr AUG.

Steyr AUG

Kaliber: 5.56 mm
Pocisk: 5.56x45 NATO
Szybkostrzelność: 2
Pojemność Magazynka: 30 lub 42
Reguły Specjalne: Niezawodny, Celny lub Bardzo celny (z lufą 621 mm), Zasięg dla karabinów maszynowych (tylko z lufą 621 mm)

Obrażenia: Ciężkie
Punkty Przebicia: 1

Wymagana Budowa: 11 (lufa 350 mm), 12 (lufy 407 i 508 mm), 13 (lufa 621 mm)
Cena: 70-95 g
Dostępność: Mała

Pobierz kartę do Arsenału Gracza.


GSP_Dibbler.
komentarz[27] |

Komentarze do "Karabin Steyr AUG"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.017671 sek. pg: