..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Rower wiecznie zywy!


Zdarzyło się to razu pewnego, gdy zapieprzałem garbusem w kwiatki… Nie śmiej się tak, kupiłem go od neohippisa… Tak, czy siak, zapierdzielałem autostradą przez pustkowie, gdy nagle usłyszałem dźwięk dziurawionej karoserii. Spojrzałem w lusterko, a tam 15 pedałów w różowych trykotach, pędzi za mną na kolarzówkach. Jeden wystrzelił z kuszy kotwicę z linką i uczepił mi się kupra. Inny mocował się z ingramem. No to ja zahamowałem gwałtownie i skręciłem kierownicę. Gdy już wszyscy przelecieli nade mną, wysiadłem i powystrzelałem skurwieli. A propos, chcesz kupić rower? Dodam gratis dziurawy trykot w taki różowy jazz…

***

Oprawca z Buffalo – cudowne dziecko dwóch pedałów
Bardzo zabawny człowiek. Jeździ paskudnym góralem obwieszonym wszystkim, co można znaleźć w ubojni. Jego ulubioną rozrywką jest wbijanie się w grupki ludzi z zawrotną prędkością, gdy wszystkie noże, piły i ostrza sterczą i wirują. Uwziął się na świętojebliwych kaznodziejów z Salt Lake. Czasem bywa nazywany Wesołym Rowerzystą, zazwyczaj po jakiejś rzezi, gdyż pędzi wtedy uśmiechnięty po bezdrożach.

***

W czasach, gdy o benzynę krucho, silniki z elektroniką się zwaliły, a alternatywne źródła energii są zbyt drogie, jedyną nadzieją są pojazdy o napędzie mięśniowym. Są to wszelkiego rodzaju rowery, samochodziki o napędzie nożnym, rowery wodne, a nawet wózki inwalidzkie. Zwłaszcza rowery zyskały na popularności, są bowiem bardzo powszechne, bezawaryjne i tańsze niż konie. Ponadto mogą poruszać się w każdym terenie i są uniwersalne.

Mamy wiele typów rowerów:

Klasyczne górale – Bardzo uniwersalne rowery o trapezoidalnej ramie. Obok BMX’ów są najpopularniejszymi konstrukcjami. Są bardzo wytrzymałe - Możesz wyrzucić taki z 15 metrów na beton i będziesz musiał wymienić tylko szprychy.

BMX-y – Są mniejsze od górali, mają charakterystyczną kierownicę i małe koła o szerokich oponach. Często posiadają amortyzatory. Były stworzone do akrobatyki i kręcenia sztuczek, dlatego tylne koło hamuje się pedałami, a przednie prostym hamulcem. Nie mają przerzutek…

Damki – Rowery dla kobiet i zniewieściałych dupków. Mają prostą kierownicę, zaś górna belka biegnie równolegle do dolnej, wygiętej w esowaty kształt, czasem w ogóle jej nie ma. Ponadto mają szerokie siodełka, idealne dla grubasów, bagażnik i koszyk z przodu. Najczęściej są różowe…

Składaki – Z wyglądu podobne do damek, zaś koła mają od BMX’ów. Składają się dzięki zawiasowi na belce przed siodełkiem. Z tego powodu są mało wytrzymałe… Istnieją też modele innych rowerów rozkładane na pojedyncze części dzięki szybkozłączom i śrubom motylkowym.

Kolarzówki – Szosowe rowery wyścigowe, wąskie, długie i niskie. Siodełka są do dupy, siedzieć na nich, to jak siedzieć na sękatym kiju. Są szybkie, bardzo…

Rowery poziome – Odmiana rowerów wyścigowych. Mają niski profil, fotel kubełkowy, a pedały są przy przednim widelcu, mają też długą kierownicę. Są dość ciężkie, ale za to nie męczą i nadają się na długie podróże…

Tandemy – Zwane też tandetami. Mają dwa siodełka, dwie kierownice i dwa zestawy pedałów. Kierowca z przodu steruje, pasażer pełni rolę dodatkowego silnika. Są ciężkie i mało zwrotne. Poza tym męczą szybciej, niż zwykłe rowery. Istnieją też tandemy wieloosobowe - są jeszcze gorsze pod względem zwrotności, niczym autobusy na lodowisku…

Trójkołowce – Mają trzy koła zamiast dwóch, są szerokie, niskie, wygodne i często mają karoserię. Nie są szybkie, ale za to bezpieczne.

***

Różowe pędziwiatry
Czasem nazywani Różowymi Pędzistolcami. Spotkanie z nimi zazwyczaj kończy się zafajdanymi portkami. Jako jedyni gangersi w ZSA jeżdżą różowymi kolarzówkami i w różowych trykotach. Mają jedne z najlepszych rowerów, podobno należały one do olimpijskiej reprezentacji USA. Zazwyczaj napadają na samotnych wędrowców, jadących motorami lub tiulowymi brykami, okradają ich i zabijają. Co jeszcze dziwniejsze, są najbardziej zadbanymi i wyperfumowanymi gangersami, o jakich słyszałem. Poza tym coś musi kryć się w tym uwielbieniu dla różu…

***

Rowery były produkowane z wielu materiałów…Różniły się klasą, wytrzymałością, ciężarem i ceną… Teraz dochodzi jeszcze częstość występowania…

Stal – Stalowe rowery są wciąż najpopularniejsze - ciężkie, ale nie do zdarcia, nie licząc rdzy… Rowery te dzięki swojej masie mogą zabić. Wyobraź sobie, jaka to radość wjechać w tłum gapiów pokrytym ostrzami, szpikulcami i nożami potworem z oszałamiającą prędkością 100 km/h przy masie ponad 30 kilo…

Aluminium – Lekkie, dość drogie, ale również bardzo popularne. Wytrzymałość ciut większa od stali…

Włókna węglowe – Drogie, rzadkie, bardzo lekkie i wyjątkowo wytrzymałe, były używane tylko w profesjonalnym sprzęcie…

Kompozyty, biometale i inne – Weszły do użytku dość późno, bo na dwa lata przed wojną. Nie dość, że niemal niezniszczalne, super lekkie, to jeszcze mają własności amortyzujące i wiele innych funkcji. Rower z biometalu pod wpływem prądu składa się i rozkłada do postaci supła w 3 sekundy, a waży przy tym mniej niż 3 kilogramy…

***

Małymój
Narwany kurdupel na bajeranckim trójkołowcu. Jego pojazd ma wszelkie dodatki, od broni, po pieprzoną nawigację i dopalacz. Często robi awantury w małych barach, ma bowiem kompleks niższości. Gdy ma się mniej niż metr, trudno nie nabawić się kompleksów. Jeśli ubzdura sobie, że ktoś nazwał go małym, zacznie podskakiwać i krzyczeć: „Chcesz się bić?! Chcesz się bić?!”. A jak ktoś się zaśmieje, to Małymój obetnie mu łeb nożykiem w parę sekund. Ale jeśli uda ci się z nim zaprzyjaźnić, pozyskasz jednego z lepszych monterów, a przy tym speców od noża i walki barowej.

***

Wielu ludzi żyje z przerabiania, naprawy i składania nowych rowerów oraz z produkcji różnych dodatków. Często te dodatki ratują życie kosztem zwiększonej masy. Zapewniają też pewien komfort, ochronę czy też zwiększają osiągi… Oto nieliczne z nich…

Kusza – Montowana na kierownicy mała kusza umożliwia miotanie różnych typów bełtów (nie mam na myśli wymiotów). Mechanizm spustowy jest najczęściej montowany przy manetce hamulca. Są też kusze ze „zmieniarką” - ten typ umożliwia wybranie rodzaju bełtu za pomocą dźwigienki zamontowanej na drugiej manetce.

Wyciągarka – W połączeniu z kuszą umożliwia podczepienie się do wrażego pojazdu i podciągnięcie się do niego bez konieczności pedałowania. Najczęściej ma napęd elektryczny.

Uchwyty do pistoletów – Montowane na widelcu pozwalają na strzelanie z broni palnej za pomocą zdalnego spustu przy manetce.

Turbinka i zbiornik pneumatyczny – To coś w rodzaju dopalacza. Otwierasz zaworek, a sprężone powietrze zaczyna napędzać tylne koło za sprawą turbinki podobnej do tarczowego hamulca. Dobra turbinka zwiększy twoją szybkość nawet o 50%, ale powietrza starcza ledwo na 10-25 sekund.

Podcinak – Mała, łańcuchowa, piła elektryczna lub nóż do żywopłotu, montowana za widelcem, ma za zadanie podciąć ścięgna ściganemu człowiekowi, lub zwierzęciu. Może też przebić oponę.

Katapulta – Zabawka drużynowa. Jest to bardzo elastyczny kawał gumy, rozpinany między dwoma rowerami jadącymi obok siebie. Między nimi pędzi trzeci rower, który naciąga gumę po prostu hamując na moment. Dzięki sprytnej konstrukcji katapulta potrafi wyrzucić rowerzystę ze sporą prędkością. Najlepiej się sprawdza, gdy boczne rowery są ciężkie, a środkowy leciuteńki…

Silnik rakietowy – Na paliwo stałe, lub modelarski na ciekłe. Daje niezłego kopa, ale jest dość drogi, ponadto jest spore ryzyko wybuchu, czy utraty kontroli nad rowerem.

Zapper – Prosty układ zabezpieczający rower przed kradzieżą. Uchwycenie obu manetek bez rozbrojenia alarmu powoduje śmiertelne porażenie prądem. Ładuje się z prądnicy.

Taser – Specjalny paralizator wystrzeliwujący dwie miedziane żyłki zakończone małymi kolcami. Montowany na kierownicy, używany do zrzucania innych rowerzystów i motocyklistów.

GPS – Teoretycznie system nawigacyjny, ale ponieważ działają tylko dwa z 24 satelitów, i to z ledwością, to nawigacja obejmuje tylko południowe Stany nad zatoką meksykańską. I to z dokładnością do najwyżej 200 metrów.

Galileo – Lepszy system nawigacji satelitarnej, wymyślony przez UE. Ocalała większość satelitów geostacjonarnych, wiele satelitów na niskich orbitach, oraz stałe nadajniki na Księżycu i Marsie, działają też naziemnie nadajniki w Nowym Jorku. W terenie dokładne do 2 metrów, ale bez map, tylko na współrzędnych. W NY mają dokładność do 2 cm, ponadto jest dostępna aktualna mapa miasta. Systemy Galileo są dość trudne do zdobycia.

Inne dodatki – radio; prądnica, oświetlenie, sakwy, kabury, błotniki, bagażnik, kosz, fotelik pasażera, odblaski, itp.


Urgon Elsia.
komentarz[33] |

Komentarze do "Rower wiecznie żywy!"



Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.025686 sek. pg: