..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
    ORBITAL MENU
    » Neuroshima
    » Świat
    » Bohater
    » Rozrywka
    POLECAMY

     SZUKAJ
    » Mapa serwisu
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Czerwona Eskadra


Jak już wspominałem kilka razy - ludziom po wojnie trochę odbiło. "Trochę" w tym ujęciu znaczy względnie mało albo wybitnie.

No i wyobraź sobie, że pewien koleś wpadł na genialny pomysł - znalazł gdzieś, w jakimś zasranym muzeum chyba, kilka sztuk zabytkowych maszyn latających z okresu pierwszych wojen światowych i udało mu się je odpalić. Wołają na niego Czerwony Baron, a na jego ludzi mówi się Czerwona Eskadra. Siedem sztuk tych starych złomów wymalowanych na krwisty, czerwony kolor wznosi się w powietrze i na całym terytorium Stanów można ich czasami zobaczyć.

Te maszyny jak powiedział mi znajomy, stary pilot, to są Albatrosy D III czy jakoś tak, pokazywał mi nawet widokówkę z jednym takim. Generalnie rzecz biorąc nie wiem jakim cudem ten złom lata, ale jak mówią plotki, tak naprawdę te maszyny tylko z zewnątrz wyglądają na stary złom. Podobno wewnątrz siedzi cała masa najnowocześniejszego sprzętu wojskowego z okresu tuż przed wybuchem wojny z Molochem. No i z tego co się dowiedziałem, wynika że mogłaby to być prawda, bo ponoć te maszynki latają z zadziwiającą prędkością i walą z takiej broni, że głowa boli.

W sumie gówno mnie obchodzi to wszystko - ot kolejny świr, któremu nieźle się pod sufitem przekręciło, ale ciekawe wydaje się być, że ten cały Czerwony Baron i jego ludzie nie za bardzo lubią chyba Molocha ani mutków. Ludzie mówią, że czasami jak jakaś mieścina miała poważne kłopoty, zaatakowana przez któryś z oddziałów Molocha albo hordę mutantów to nie raz bywało tak, że zjawiała się Czerwona Eskadra z Czerwonym Baronem na czele i roznosili ich w pył. Tyle przynajmniej pożytku z nich jest.

Najzabawniejszą plotką, którą opowiedział jakiś konował ze stacji benzynowej, w której podobno Czerwony Baron "tankował maszyny" he he jest taka, że szóstka jego pozostałych ludzi to... same baby he he. Ktoś zasugerował nawet, że to jego córki, a on sam robi za oblatywacza he he...

No, ale dość żartów. Inna plotka mówi, że Czerwoną Eskadrę można wezwać na pomoc. Jak? Z tego co mi wiadomo trzeba mieć taką przedwojenną flarę sygnalizacyjną no i musi być ona czerwonej barwy. Nie wiem co prawda skąd można coś takiego wytrzasnąć w dzisiejszych czasach, no ale co tam - w końcu to plotka jakich wiele.

Plotki plotkami, ale jeden fakt jest niepowtarzalny. W co trzeciej, albo nawet i drugiej stacji benzynowej, albo jakimkolwiek innym punkcie gdzie można dostać benzynę, zobaczysz czerwony znak. To znak Barona - ten facet kontroluje znaczną część handlu paliwem w całych pieprzonych Stanach. Jego ludzie, w charakterystycznych czerwonych mundurkach szwendają się to tu to tam i robią interesy. Paliwo jest cenne, nie ma co ukrywać, a Baron ma go widocznie pod dostatkiem. Kilku maczo, którym ten fakt nie za bardzo podchodził do gardła, próbowało rozwiązać problem i pozamykać kilka z jego lokali. Niestety, niedługo po tym pojawiała się na niebie czerwona plama, a kolesie w mniej lub bardziej widowiskowy sposób wypadali z interesu.

Co po niektórzy zaczęli się zastanawiać skąd facet ma to całe paliwo. Podobno gdzieś w Teksasie ma jakąś przedwojenną stację wydobywczą ropy wraz z kompleksem rafinerii, które udało mu się uruchomić. Ale to tylko pogłoski i jak dotąd nikt nie zdołał wpaść chociażby na cień prawdziwego wytłumaczenia.

Samego Barona nijak nie idzie namierzyć - podobno cały czas siedzi w swojej maszynie i przemierza przestworza, a na ziemi ląduje tylko po to, aby uzupełnić zapasy paliwa.


Corwin.
komentarz[1] |

Komentarze do "Czerwona Eskadra"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl

Wykryto nieautoryzowany dostęp!!!

   PATRONUJEMY

   WSPÓŁPRACA

   Sonda
   Czy interesują cię raporty z sesji NS?
Tak!
Nie.
A co to?
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   Pasożyty
   Hibernatus (....
   Yakuza
   FATEout
   Legia Cudzozi...
   Pistolet Maka...
   Łowca - dzień...
   Neuroshimowe ...
   Śpiąca Królew...
   Bo kto umarł,...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.021605 sek. pg: